Podziel się z innymi!

Zielona Herbata Gunpowder – najważniejsze informacje

Nazwa herbaty Gunpowder pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego proch strzelniczy, co odzwierciedla kształt i wygląd liści tej herbaty. Liście Gunpowder są zwinięte w małe kulki, co ma na celu zachowanie ich świeżości i intensywności smaku. Herbata tego typu jest typową zieloną herbatą pochodzącą z Chin, gdzie od wieków jest uprawiana w prowincji Zhejiang. Produkcja herbaty Gunpowder jest czasochłonna i skomplikowana, ponieważ liście muszą być ręcznie formowane w kulki.

Historia herbaty Gunpowder sięga XVII wieku, kiedy to eksport tego surowca z Chin zaczynał się dopiero rozwijać. W Europie herbata Gunpowder stała się szczególnie popularna w XIX wieku, gdy najwięksi importerzy zdecydowali się na jej masowe sprowadzanie i sprzedaż.

Chińska Zielona Herbata Gunpowder – jak smakuje i czym się wyróżnia?

Gunpowder to klasyczna herbata o łagodnym smaku i średniej goryczce o bogatym aromacie. Przy dłuższym parzeniu staje się bardziej intensywna w smaku i lekko gorzka. Świetnie pobudza i pozytywnie nastraja.

Herbata Gunpowder charakteryzuje się takimi aspektami, jak:

  • intensywny i lekko cierpki smak
  • delikatne nuty ziołowe wyczuwalne po zaparzeniu
  • nietypowy wygląd przypominający proch strzelniczy
  • wiele właściwości odżywczych
  • bogactwem antyoksydantów
  • wspomaganie walki z wolnymi rodnikami
  • działaniem przeciwzapalnym
  • pozytywnym oddziaływaniem na organizm człowieka – przy regularnym spożyciu.

Można śmiało powiedzieć, że chińska zielona herbata Gunpowder to świetny wybór w przypadku osób, które cenią sobie niesamowity smak, aromat, a także właściwości naparu z liści herbaty.

Gunpowder – zielona herbata. Jak ją parzyć?

Proces parzenia herbaty Gunpowder nie jest skomplikowany, choć warto potraktować to jako swego rodzaju rytuał. Dzięki temu można wydobyć wszelkie korzyści z liści herbaty zamkniętych w opakowaniu. Aby uzyskać najlepszy smak i aromat herbaty Gunpowder, należy ją parzyć w temperaturze około 75-80 stopni Celsjusza przez około 2-3 minuty. Można ją parzyć kilkakrotnie, co pozwoli na wyciągnięcie różnych smaków i aromatów z liści – zależnie od czasu parzenia, jak i stopnia zużycia suszonych liści w granulkach. Według specjalistów, jedną porcję zielonej herbaty Gunpowder można parzyć 2-3 razy, zachowując pełny smak i aromat naparu.

Uwaga! Kompletny zestaw Box Gunpowder Super możesz zamówić przez internet i cieszyć się niesamowitym smakiem herbaty każdego dnia – zarówno w domu, jak i w biurze firmowym.

Gdzie i w jakiej cenie kupić herbatę zielona Gunpowder?

Herbatę zieloną Gunpowder można kupić w naszym sklepie internetowym z opcją wysyłki nawet w 24 godziny od czasu złożenia zamówienia. Herbata Gunpowder z naszej oferty pochodzi od sprawdzonych i renomowanych dostawców. Kupując ją u nas, można mieć pewność, że jej smak i aromat będzie idealny i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy herbaty.

Cena herbaty zielonej Gunpowder może się różnić w zależności od dostawcy oraz aktualnych promocji. Można ją kupić już od kilku złotych za opakowanie, jednak cena może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych. Wszystko zależy od odmiany oraz producenta, który dostarcza tę wyjątkową zieloną herbatę.

Herbata zielona Gunpowder – podsumowanie

Herbata zielona Gunpowder to smakowity i zdrowy wybór dla miłośników herbaty. Ten chiński napar jest szczególnie ceniony za swój intensywny smak i wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, takich, jak działanie przeciwzapalne, a nawet uspokajające. Dla osób, które cenią sobie niesamowity aromat, smak oraz jakość – herbata Gunpowder zielona będzie najlepszym możliwym wyborem.