Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next

Istnieje 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Active filters

Butelki na wodę

Odpowiednio dobrana butelka na wodę ma szansę stać się nieodłączną towarzyszką twojego codziennego dnia. Możesz ją zabrać ze sobą wszędzie – do pracy lub szkoły, na uczelnię, siłownię, wycieczkę lub spacer. W niektórych butelkach z łatwością przygotujesz wodę smakową lub herbatę, która długo utrzyma swoją temperaturę. To wspaniały pomysł na prezent dla dziecka lub innej bliskiej osoby. Pomaga utrzymać dobry poziom nawodnienia organizmu, a przy okazji dbać o środowisko.

Jedna plastikowa butelka rozkłada się od 100 do nawet 1000 lat. W Polsce co roku produkuje się i zużywa ok. 3 miliardów sztuk tego typu odpadów. Nic dziwnego, że w obliczu postępujących zmian klimatycznych i coraz większego znaczenia działań proekologicznych butelka wielorazowego użytku stała się czymś więcej niż tylko modnym gadżetem. Używanie jej jest wyrazem troski o środowisko i świadczy o wysokiej świadomości konsumenckiej. To również naprawdę ważna inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie.

Zdrowie masz jedno – dlatego miej również jedną butelkę

Butelka plastikowa zawiera bisfenol – szkodliwy związek organiczny, który z łatwością przenika do wody, a następnie do ludzkiego organizmu. Dlatego tak ważne jest, by na co dzień towarzyszyła nam wielorazowa butelka na wodę. Te naprawdę dobrej jakości zazwyczaj wykonane są z przyjaznego człowiekowi ekologicznego materiału, np. z tritanu lub ze szkła borokrzemowego. Niektóre butelki są również wyposażone w specjalne wymienne filtry. W wersji podstawowej filtry takie zawierają aktywny węgiel, który pochłania wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie z kranu oraz neutralizuje typowy dla niej specyficzny smak oraz zapach chloru. Na rynku dostępne są również filtry z minerałami, które uwalniają do wody magnez, żelazo czy wapń. Butelki lub bidony ze specjalnym filtrem dodatkowo wzbogacają jakość pitych przez nas płynów, co w dłuższej perspektywie ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia.

Butelka czy bidon na wodę – co i jak wybrać?

Butelka na wodę powinna być dobrze przemyślanym zakupem. Przed wyborem tej właściwej warto pomyśleć o tym, w jakich sytuacjach będzie nam najczęściej potrzebna. Potrzebujemy poręcznej butelki, którą będziemy mogli trzymać w torebce lub plecaku bez obaw o to, że płyn nam się rozleje? A może często bywamy na siłowni i przydałby nam się dobrej jakości bidon na wodę? Zazwyczaj pijemy wodę czystą czy smakową? Zależy nam na butelce, w której zaparzymy ulubioną herbatę? Od odpowiedzi na te pytania zależeć będzie wielkość wybranej przez nas butelki i jej ewentualne dodatkowe funkcje. Zazwyczaj dostać można bidony i butelki o pojemności 400 ml, 500 ml lub 700 ml. Każda z opcji będzie idealna na inną okazję, warto więc pomyśleć o zakupie więcej niż jednej.

Jest kilka elementów, na które należy bezwzględnie zwrócić uwagę przy wyborze butelki wielorazowego użytku. Przede wszystkim materiał. Butelka powinna być wykonana z ekologicznego, wolnego od BPA, a także trwałego tworzywa, np. z odpornego na zgniatanie, łamanie i inne uszkodzenia mechaniczne tritanu. Butelka do wody powinna być również szczelna i łatwa w czyszczeniu, warto upewnić się, że można ją myć np. w zmywarce. Istotny jest także ciężar takiego naczynia, zwłaszcza, gdy zamierzamy mieć je zawsze przy sobie, np. w torebce. I wreszcie, warto wybrać taką butelkę, która pozwoli nam spożywać ulubiony napój w wybrany przez nas sposób. Niektóre bidony lub butelki wyposażone są w specjalne pojemniki na owoce lub sitka na susz herbaciany, inne mają wbudowane słomki do picia, jeszcze inne wykonane są z materiału, który podwójnie izoluje ciepło lub zimno, długo utrzymując znajdujący się w środku napój w optymalnej temperaturze. Wybór jest ogromny i sprawia, że nie mamy więcej wymówek: czas raz na zawsze pożegnać butelki plastikowe!