Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next

Istnieje 22 produktów.

Pokazano 1-20 z 22 pozycji

Active filters

Zaparzacz green

Zaparzacz green

Stalowy zaparzacz z silikonowym uchwytem.

Cena regularna 36,90 zł -50% Cena 18,45 zł
  • -50%
Zaparzacz red

Zaparzacz red

Stalowy zaparzacz z silikonowym uchwytem.

Cena regularna 36,90 zł -50% Cena 18,45 zł
  • -50%

Ceremonia parzenia herbaty w Twoim domu

Przyrządzanie naparu z liści herbacianych krzewów stanowi ważny element kultury wielu krajów. Prawdziwy ceremoniał oparty na sztywnych regułach wykształcił się w Chinach i Japonii, a pewne zwyczaje związane z herbatą powstały także w Europie. Wystarczy wspomnieć słynny angielski five-o-clock, czy rosyjski samowar – specjalne urządzenie do przygotowywania naparu z herbaty. Choć niewątpliwie piękne i angażujące starodawne tradycje, dziś są najczęściej prawie niemożliwe do praktykowania, chociażby ze względu na trudno dostępne narzędzia. Na szczęście odpowiednie zaparzenie herbaty tak, by wydobyć z jej liści wspaniałe aromaty, barwę i smak, nie wymaga skomplikowanych procedur. Co najważniejsze, możemy skorzystać z piękna i kojącej siły herbacianych ceremonii przez stworzenie ich samemu. Takie domowe tradycje dają bardzo dużo radości, potrafią też sprawić, że każdorazowe przygotowywania naparu będzie chwilą małej, codziennej przyjemności. Wszystko, co jest potrzebne do uzyskania idealnego naparu z wysokogatunkowych herbat, znajdziecie w naszym internetowym sklepie czasnaherbate.net.

Zaparzacze, czyli niezbędne drobiazgi

Bez względu na to, w jakich herbatach gustujesz, zielonych, białych, czy czarnych, z dodatkami, czy bez - jest kilka rzeczy, w które musisz się zaopatrzyć, aby uzyskać doskonały napar. Po wybraniu odpowiedniego naczynia czas na zaparzacz. Choć pozornie każdy służy do osiągnięcia tego samego celu - przyrządzenia doskonałego naparu, to ich mnogość jest prawie tak liczna, jak liczba fanów herbaty. Tu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma to być papierowy filtr, czy raczej coś trwalszego, zaparzacz w całości z metalu lub z silikonowymi elementami? Zaletą filtrów papierowych jest brak konieczności ich mycia, niektórzy wolą jednak klasyczny wygląd zaprzaczy metalowych lub nowatorskie formy tych wykonanych z metalu i silikonu, jak np. UFO i wędka. Zaparzacze mogą mieć także różne kształty i wielkości. Wyróżniamy więc zaparzacze z zamknięciem, jak i otwarte sitka z “listkami”, które opierają się na krawędziach kubka, czy dzbanka. Zaparzacze w kształcie kuli na łańcuszku lub z “szczypcami”, których naciśnięcie powoduje otwarcie sitka. Należy pamiętać, że wybór zaparzacza nie tylko odzwierciedla nasze gusta, jest to też niezwykle istotny element procesu przygotowywania naparu. W celu umożliwienia listkom rozwinięcia się pod wpływem gorącej wody zaparzacz powinien mieć możliwie jak największą objętość. Natomiast sitko powinno składać się z jak najmniejszych oczek tak, aby nic nie przedostało się z niego do naparu - mogłoby to bowiem zakłócić radość płynącą z delektowania się tym cudownym napojem. Tym, którzy chcieliby stać się koneserami, warto polecić termometr. Dzięki temu prostemu urządzeniu nabędziemy 100% pewność, że woda ma odpowiednią temperaturę dla wybranej herbaty. Elegancki kształt i możliwość przymocowania go do krawędzi naczynia, sprawiają, że jest to fantastyczny upominek.

Butelki do zaparzania

Odrębnym zagadnieniem pozostają butelki do “zaparzania” herbaty, a także kawy, na zimno, które produkowane są przez japońską firmę Hario. Dzięki wykonaniu z najwyższej jakości materiałów: szkła i tworzyw mają prostą i elegancką formę. Przygotowana w takiej butelce kawa jest delikatna w smaku, a herbata pozbawiona zbędnej goryczy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zwolenników herbaty i kawy szukających ochłody w gorące dni.