Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next
navigate_next

Istnieje 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Active filters

Kwiat Harmonii

Kwiat Harmonii

Ręcznie zwijana zielona herbata kwitnąca.

Cena 6,90 zł
Kwiat Nadziei

Kwiat Nadziei

Ręcznie zwijana zielona herbata Silver Needle.

Cena 6,90 zł
Zestaw Hao Yun

Zestaw Hao Yun

Cztery herbaty kwitnące w wyjątkowym opakowaniu.

Cena 29,90 zł

Kwitnące herbaty

Wygląda jak niepozorna kulka, jednak tuż po wrzuceniu do gorącej wody przeistacza się w piękny, egzotyczny kwiat. Kwitnąca herbata to symbol ukrytego, subtelnego piękna powoli odkrywającego przed nami swoją moc. Rytuał parzenia tego wyjątkowego suszu przypomina fascynujący spektakl, a wywodzi się z XIII-wiecznych Chin. Wtedy to na dworze cesarskim Dynastii Song zapoczątkowana została niezwykła tradycja ręcznego zwijania listków herbaty i bajecznych kwiatów. Parzenie herbacianych kul Nianling zaczęto uważać za sztukę. Powstawały nawet pokazy i konkursy, podczas których wyspecjalizowani artyści czarowali widzów swoimi umiejętnościami. W XX wieku kwitnąca herbata dotarła do Europy i dziś jest dostępna niemal wszędzie. Rytuał, niegdyś zarezerwowany dla oczu chińskiego cesarza, obecnie może odprawić każdy - w zaciszu swojego domu. A naprawdę warto to zrobić. Kwitnące herbaty dostępne są w wielu rodzajach i skrywają wiele odmian pięknych, często egzotycznych, kwiatów. To wspaniały prezent dla każdego, kto potrafi docenić prawdziwe piękno i uwielbia celebrować wyjątkowe chwile.

Królowa herbat niejedno ma imię

Chińscy cesarze nazywali ją królową herbat, ponieważ łączyła delikatny smak i kolor naparu z cieszącym oko widokiem rozkwitającego kwiatu. Czym właściwie jest kwitnąca herbata? To ręcznie pleciona kula. Wykonany z listków białej lub zielonej herbaty koszyk skrywa mały kwiat. Całość jest kunsztownie związana za pomocą cienkiego sznureczka. Po wrzuceniu kuli do gorącej wody konstrukcja zaczyna się pięknie rozwijać, ukazując światu prawdziwy skarb. Herbaty kwitnące wykonywane są tylko z listków herbaty zielonej lub białej. To dlatego, że otrzymany z nich napar ma wystarczająco delikatny, przejrzysty kolor, dzięki czemu rozkwitający w dzbanku kwiat może być dobrze widoczny. Spośród kwiatów, jaki skrywają kwitnące herbaty, warto wyróżnić zwłaszcza kwiat lichi, jaśminu, nagietka, osmantusa lilii czy bzu. Każdy z nich wygląda zupełnie inaczej, ma wyjątkową fakturę, kształt i kolor. Warto więc pokusić się o kupno zestawu różnych herbat Nianling - i po kolei odkrywać niepowtarzalność każdej z nich.

Jak parzyć kwitnące herbaty?

Blooming tea parzymy odwrotnie niż każdą inną herbatę. Oznacza to, że nie zalewamy jej wrzątkiem, tylko wkładamy do dzbanka już wypełnionego gorącą wodą. Jak bardzo gorącą? Optymalna temperatura to 70-80°C. Herbata kwitnąca powinna być zaparzana 7-9 minut. Można ją zalewać dwa, a nawet trzy razy, za każdym razem wydłużając nieco czas parzenia i zmniejszając ilość wody w dzbanku.

Idealna na prezent i wyjątkowe chwile z bliskimi

Kwitnąca herbata może posłużyć za uroczy upominek dla bliskiej osoby. W prezencie warto wręczyć komuś cały zestaw złożony z różnych rodzajów blooming tea, a do tego dokupić jeszcze przezroczysty dzbanuszek lub inny gadżet do parzenia naparu. Kto wie? Może taki prezent będzie dla kogoś początkiem fascynującej przygody ze światem herbaty? Spektakl parzenia kwitnącej herbaty z powodzeniem podbije również każde spotkania towarzyskiego.