Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next
navigate_next

Herbata biała - eliksir młodości

Biała herbata to prawdziwa perła wśród herbat. Sporządza się ją z młodych pąków i liści, zbieranych wczesną wiosną z samej góry gałązek herbacianych krzewów. W następnym etapie zbiory poddaje się suszeniu, podczas którego liście nabierają białego lub nawet srebrnego koloru. Dawnej zostawiało się je w tym celu na słońcu lub nad ogniem. Współcześnie, podczas suszenia niektórych odmian, wykorzystuje się również nowoczesne, elektroniczne suszarki. Co ciekawe, choć herbata nosi miano ,,białej”, zaparzony z niej napar jest jednak w kolorze jasnożółtym. Dzięki nieskomplikowanemu procesowi powstawania herbata ta charakteryzuje się niskim stopniem przetworzenia, co sprawia, że zachowuje wiele substancji odżywczych, m.in. witaminę C lub polifenole, które chronią organizm przed wolnymi rodnikami powodującymi starzenie się organizmu. Z tego powodu często nazywana jest również herbatą młodości.

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

China Pai mu tan

China Pai mu tan

Klasyka herbaty białej o delikatnym smaku.

Cena 29,90 zł
0 Opinie o produkcie 
China Pai mu tan super

China Pai mu tan super

Biała Piwonia z prowincji Yunnan.

Cena podstawowa 49,90 zł -50% Cena 24,95 zł
0 Opinie o produkcie 
  • -50%
Long zhu white

Long zhu white

Wybitna biała herbata.

Cena 78,90 zł
0 Opinie o produkcie 
White Dragon

White Dragon

Wyśmienita biała herbata z Fuijan.

Cena 62,90 zł
0 Opinie o produkcie 

Biała herbata - smak luksusu

Herbata biała, na długo zanim dotarła do Europy, stanowiła rarytas, na który poza cesarzem Chin, niewielu mogło sobie pozwolić. Choć od tamtego czasu sporo się zmieniło i każdy może cieszyć się jej smakiem w zaciszu swojego domu, to wciąż stanowi jedną z droższych odmian herbaty. Spowodowane jest to koniecznością ręcznego zbierania młodych liści i pączków, co wymaga precyzji i delikatności.
Herbaty dostępne w naszym sklepie pochodzą z upraw z chińskiej prowincji Fujian. Są to: Long Zhu white, White Dragon oraz China Pai Mu Tan. Pierwsza z nich to prawdziwie ekskluzywna pozycja. Po zerwaniu i wysuszeniu, jej pokryte białym puszkiem listki formowane są ręcznie w kształt kuleczek, dzięki czemu swoim wyglądem przypominają perły. Smak Long Zhu white jest niezwykle delikatny i subtelny. White dragon również należy do herbat o łagodnym smaku, ale to, co ją charakteryzuje, to szlachetny i jednocześnie mocno pobudzający napar. Ostatnia, ale równie zachwycająca propozycja to China Pai Mu, zwana inaczej Białą Piwonią. Jest to herbata o jasnym naparze i przyjemnym, choć delikatnym aromacie. Orzeźwia i relaksuje. Jak wszystkie białe herbaty, wspomaga koncentrację i ma działanie antystresowe.