Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next

Istnieje 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Active filters

Łyżeczka Chashaku

Łyżeczka Chashaku

Bambusowa łyżeczka przeznaczona do przygotowywania herbaty Matcha - 18cm.

Cena 16,90 zł
Czarka do matchy

Czarka do matchy

Tradycyjna ceramiczna czarka do herbaty Matcha - 11x7,5 cm.

Cena 44,90 zł
Miotełka Chasen

Miotełka Chasen

Bambusowy pędzelek przeznaczony do przygotowywania herbaty Matcha.

Cena 59,90 zł

Akcesoria do herbaty matcha – cudowne właściwości herbaty matcha

Matcha to zielona herbata, która jest niezwykła z wielu powodów. Pierwszą cechą, która ją wyróżnia, jest to, że występuje w postaci zielonego proszku, dzięki czemu łatwo rozpoznać ją już na pierwszy rzut oka. Proszek powstaje w wyniku mielenia na tradycyjnych żarnach młodych i miękkich listków (bez gałązek i nerwów liściowych) pochodzących z zaciemnianych plantacji. Ograniczenie dostępu światła powoduje wytwarzanie się w nich więcej aminokwasów, dzięki czemu napar jest bardziej aromatyczny. Kolejnym powodem, dla którego warto sięgnąć po matchę, jest bogata zawartość mikroelementów. Spożywając herbatę z przygotowanego proszku, nasz organizm otrzymuje ich znacznie więcej niż w przypadku herbat liściastych, których susz zaraz po zaparzeniu wraz z cennymi substancjami trafia do kosza. Co więcej, w przypadku matchy wyjątkowe są nie tylko jej właściwości, ale również sposób przygotowywania i spożywania. Aby cieszyć się doskonałym smakiem tej niezwykłej herbaty, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalne akcesoria, takie jak: czarka do herbaty (matchawan), bambusowa miotełka (chasen) i bambusowa łyżeczka (chashaku).

Przygotuj doskonałą matchę

Warto wiedzieć, że przygotowywanie matchy wywodzi się z japońskiej sztuki parzenia herbaty zwanej Chanoyu, czyli Droga Herbaty. Chanoyu to ceremonia o podniosłym charakterze, w czasie której susz/ proszek zaparza się zgodnie z tradycyjnymi zasadami. Wszystkie czynności wykonywane są w skupieniu, z dbałością o najmniejszy szczegół, tak aby spożywanie zaparzonej w ten sposób herbaty za każdym razem było wyjątkowym przeżyciem. Jeśli chcesz poczuć równie niezwykłą atmosferę i stać się mistrzem ceremonii w swoim domu, zaopatrz się w odpowiednią ilość czarek, miotełkę oraz łyżeczkę - akcesoria te pełnią nie tylko ważną rolę podczas przygotowywania herbaty, ale również stwarzają niepowtarzalny klimat.

Jak korzystać z akcesoriów do matchy?

Czarka (matchawan) to naczynie w kształcie małej miseczki, służące do przygotowywania i spożywania herbaty. Aby zaparzyć idealną matchę, należy wsypać do niej zielony proszek i zalać wodą o temperaturze 80 stopni. Odpowiednią ilość do wsypania odmierza się za pomocą specjalnej bambusowej łyżeczki (chaschaku), a następnie przy użyciu miotełki (chasen) miesza się herbaciany proszek z wodą, aż do powstania piany. Gdy herbata jest gotowa, możesz delektować się jej smakiem. Spożywaj matchę trzymając czarkę w obydwu dłoniach, powoli podnosząc ją do ust. Zgodnie z tradycyjnymi zasadami powinno się ją wypić w trzech łykach.