Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next

Istnieje 20 produktów.

Pokazano 1-20 z 20 pozycji

Active filters

Czystek

Czystek

Susz do zaparzania (op. 60g).

Cena 11,90 zł
Hibiskus

Hibiskus

Czerwony kwiat hibiskusa (op. 40g).

Cena 8,90 zł
Jaśmin

Jaśmin

Suszony kwiat jaśminu (op. 20g).

Cena 11,90 zł
Konopie

Konopie

Suszone konopie (op. 40g).

Cena 15,90 zł
Kwiat lipy

Kwiat lipy

Suszony kwiat lipy (op. 30g).

Cena 8,90 zł
Melisa

Melisa

Suszone liście melisy (op. 50g)

Cena 8,90 zł
Mięta

Mięta

Suszony liść mięty (op. 50g).

Cena 8,90 zł
Oczyszczenie

Oczyszczenie

Mieszanka ziół wspomagających oczyszczanie organizmu (op. 60g).

Cena 8,90 zł
Pokrzywa

Pokrzywa

Suszone liście pokrzywy (op. 40g).

Cena 8,90 zł
Przemiana

Przemiana

Mieszanka ziół wspomagająca prawidłową pracę jelit (op. 50g).

Cena 12,90 zł
Rozgrzanie

Rozgrzanie

Mieszanka ziół pomagająca ochronić się przed grypą (op. 70g).

Cena 12,90 zł
Rumianek

Rumianek

Suszony rumianek (op. 30g).

Cena 8,90 zł
Sylwetka

Sylwetka

Mieszanka ziół wspomagająca proces odchudzania (op. 90g).

Cena 12,90 zł
Wzmocnienie

Wzmocnienie

Mieszanka ziołowa dla wzmocnienia organizmu (op. 120g).

Cena 13,90 zł

Zioła – niezwykłe właściwości zwykłych roślin

Niewątpliwie każdy choć raz w życiu miał okazję spróbować naparu z ziół. Mięta, melisa, pokrzywa i czystek są od stuleci znane jako skuteczne remedia na różne dolegliwości, a stanowią zaledwie wierzchołek zagadnienia, niegdyś otoczonego wielkim szacunkiem, które dziś dopiero wraca do łask. Chodzi oczywiście o zielarstwo stanowiące wąską dziedzinę wiedzy na temat uprawy roślin leczniczych. Obecnie można zgłębiać je na uniwersytetach, bo zastosowania roślin leczniczych także w dietetyce i kosmetyce są bardzo liczne i wciąż jeszcze nie do końca nam znane. Warto zdać sobie sprawę, że zmiana nawyków żywieniowych może w sposób diametralny wpłynąć na jakość naszego życia, a rozpoczęcie regularnego spożywania ziołowych naparów będzie doskonałym pierwszym krokiem do dokonania tej zmiany. Rozsądne korzystanie z darów natury i ukrytych w nich możliwości leczniczych może przynieść nie tylko poprawę stanu zdrowia, ale również satysfakcję z poszerzania swojej wiedzy o roślinach i ich działaniu.

Zioła – pierwszy krok do zdrowszego życia

Rozpoczynając swoją przygodę z ziołami należy zdać sobie sprawę, że żadne z nich nie jest panaceum – lekiem na każde schorzenie i zdrowotny problem. Wręcz przeciwnie – każda roślina lecznicza ma swoje indywidualne cechy i na właściwy tylko sobie sposób działa na organizm człowieka. Co prawda nie raz spotkamy się z podobnym działaniem kilku ziół, jednak chcąc zagłębić się w tę tematykę i z dobrym dla zdrowia skutkiem pić ziołowe napary, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcielibyśmy przy ich pomocy osiągnąć. Jeżeli istotna jest wyłącznie zmiana dotychczasowych nawyków i walory smakowe, to wystarczy pamiętać o odpowiednich proporcjach, ewentualnych alergiach i nieprzesadzaniu z ilością. Na przykład: pięć kubków naparu z pokrzywy zamiast pięciu puszek napojów energetycznych dziennie to rzeczywiście zdrowsza perspektywa, jednak moczopędne właściwości tej rośliny mogą nieco utrudnić codzienność. Jeżeli zależy nam jednak na osiągnięciu konkretnego celu związanego ze zdrowiem, np. na wzmocnieniu odporności, wspomożeniu leczenia grypy, czy procesów trawiennych, to warto zaopatrzyć się w stosowną wiedzę i najwyższej jakości zioła. W przygotowanej przez nas ofercie można znaleźć nie tylko czyste, suszone zioła, ale i kompozycje, które dzięki odpowiedniemu dobraniu składników stanowią skuteczne wsparcie dla funkcjonowania organizmu i mieszankę wspaniałych smaków.