Niezbędnik herbaciarza – zaparzacze

Podziel się z innymi!

Fusy na dnie filiżanki przydają się wyłącznie do wróżenia. Podczas delektowania się herbatą tylko przeszkadzają. Na szczęście w sklepach można znaleźć całą masę zaparzaczy – naszym zdaniem niezbędnych dla każdego prawdziwego herbaciarza. Dzięki nim herbatę można przygotować w ulubionym kubku, filiżance lub dzbanku. Poniżej przedstawiamy 5 najbardziej popularnych możliwości 🙂

Zaparzacze małe zamykane

Najczęściej to również wykonane z metalu kule na łańcuszku lub na rączce. Ze względu na niewielkie rozmiary nadają się przede wszystkim do parzenia w niewielkich filiżankach. Zaleca się przygotowywanie w nich herbat o dodatkach posiadających niewielką frakcję. Bardzo wygodne w podróży.

Zaparzacze sitkowe

Wykonane z metalu lub plastiku. Gęsta siatka nie przepuści drobnych elementów, możemy więc używać takich zaparzaczy do wszystkich rodzajów herbat, nawet do tych o najdrobniejszych liściach. Co więcej, duża przestrzeń dla herbaty pozwala na swobodny przepływ wody i pełne rozwinięcie nawet dużych liści. Warto dodać, że zaparzacze sitkowe są bardzo łatwe do czyszczenia.

Zaparzacze bambusowe

Pleciony z bambusa, z jedną lub dwoma rączkami umożliwia zawieszenie na brzegach kubka, czy dzbanka. Jego niewątpliwą zaletą jest duża przestrzeń dla herbaty, która pozwala liściom herbacianym rozwinąć się i w pełni oddać swój smak i aromat. Ze względu na materiał z jakiego jest wykonany, zaleca się używanie bambusowego zaparzacza do parzenia jednego rodzaju herbaty. Na przygotowaniu w bambusowym koszyczku zyskują szczególnie mieszanki owocowe i ziołowe – bambus wydobywa ich smak i aromat.

Filtry

Wykonane najczęściej z papieru do jednorazowego użytku. Bardzo wygodne przy podawaniu herbaty w dzbankach. Odpowiednio dobrany do ilości herbaty rozmiar, pozwala na swobodne rozwinięcie liści, przy tym materiał ten nie przepuszcza nawet najdrobniejszych elementów kompozycji herbacianych. Świetnie zdaje egzamin w podróży.

Kubki i dzbanki z zaparzaczami

Jedną z najwygodniejszych form parzenia herbat w domach są zaparzacze, które można od razu zakupić w zestawie z kubkiem lub też dzbankiem.

Teraz jedyne co musicie zrobić  to podjąć decyzję, która opcja będzie dla Was tą najwygodniejszą:)

Tagi: akcesoria

Przeczytaj również o:

Napar z czystka

Jesienno-zimowa aura ma swoje słabsze strony. Jedną z nich jest zwiększona częstotliwość, z jaką chorujemy. Bezpośredni wpływ na spadek odporności mają nie tylko niskie temperatury, ale i brak dostępu do wielu bogatych w cenne witaminy, sezonowych owoców i warzyw. Znanym od wieków sposobem na poprawę stanu zdrowia jest picie aromatycznego naparu z czystka.

Smak i aromat herbaty na dłużej

Odpowiednio przechowywana herbata może zachować swój wspaniały, świeży smak i intensywny aromat nadspodziewanie długo. Zdecydowanie warto więc zadbać o najlepszą ochronę herbacianego suszu. Chętnie podpowiemy Wam co zrobić, aby herbata nie straciła swoich cennych właściwości i zachowała swój smak na dłużej.