Czym kierować się przy wyborze prezentu świątecznego dla babci i dziadka?

Podziel się z innymi!

Święta Bożego Narodzenia to szczególny i magiczny czas. Okres dzielenia się miłością a także sprawiania sobie wzajemnie radości związanej z wręczaniem podarunków. Sztuka obdarowywania nie należy jednak do najłatwiejszych. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Prezenty wręczane z okazji Bożego Narodzenia muszą być dopasowane zarówno do relacji z daną osobą, jak i jej upodobań. A jakie pomysły na prezenty świąteczne przypadną do gustu dziadkom?

Prezenty na święta Bożego Narodzenia

„Co na prezent”? To jedno z najważniejszych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie każdy z nas w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Czasami od razu wiadomo, co komuś kupić. W innych wypadkach to kwestia bardzo problematyczna, bo istnieją osoby, które zdają się mieć już wszystko, a jeśli spytać je o to wprost, mówią, że niczego nie potrzebują. W takiej sytuacji trudno o dobry pomysł.
Wielu z nas również główkuje nad tym co można kupić dziadkom – bo raz, że dzieli nas różnica pokoleniowa i to co nam wydaje się atrakcyjne drugiej stronie już niekoniecznie, a dwa – z reguły doceniają oni praktyczne podarki codziennego użytku bardziej niż nowoczesne urządzenia i aplikacje.
Jednocześnie prezenty pod choinkę, choć wcale nie są obowiązkowe wyzwalają wiele pozytywnych emocji, dlatego nie warto rezygnować z ich wręczania.
Wystarczy się trochę postarać, by zdobyć idealne prezenty na święta dla wszystkich członków rodziny.

Pomysł na prezent dla babci

Babcia to zazwyczaj ktoś kto kojarzy nam się z kimś ciepłym, czułym, kochanym i zawsze gotowym nakarmić smakołykami oraz wysłuchać. Jednocześnie do lamusa odchodzi wyobrażenie o babci jako osobie bujającej się w fotelu i robiącej na drutach. Coraz częściej nasze babcie to aktywne kobiety, pełne pasji, posiadające wielu znajomych i hobby. Prezent dla babci powinien więc wpisywać się w jej zainteresowania, oczekiwania a także przynieść więcej radości niż stresu związanego z użytkowaniem/stosowaniem danego produktu. Być może to będzie dobra książka, zestaw do malowania lub coś rozwijającego dodatkowe manualne umiejętności?
Prezentem, który z pewnością sprawi przyjemność babciom jest dobra gatunkowo herbata, wzbogacona o ulubione składniki. Z propozycji świątecznych warta polecenia jest kompozycja Bajeczne Święta na bazie czarnej herbaty, przełamanej orzeźwiającą nutą dzikiej róży, jabłka, wiśni, żurawiny i truskawki. Napar z suszu Grzaniec Galicyjski to z kolei napój idealny na zimowe wieczory. Tu głębię smaku i aromatu zapewnia harmonijne połączenie cynamonu, goździków, owocu czarnego bzu, tarniny, jagody, aronii, owocu głogu, jarzębiny, jabłka, skórki owocu róży oraz hibiskusa.

Pomysł na prezent dla dziadka

Współcześni dziadkowie również odbiegają wizerunkowo od starodawnych portretów – zamiast lasek dzierżąc coraz częściej kije do golfaJ Dotrzymując kroku babci są aktywni, otwarci, chętnie próbują nowych smaków i spędzają z wnukami czas na świeżym powietrzu. Prezenty pod choinkę dla aktywnego dziadka mogą wpisywać się w jego hobby – np. kijki do nordic walking albo wspierać w rozwijaniu kolejnych umiejętności. Tu dobrym pomysłem mógłby okazać się np. karnet na kurs tańca dla seniorów. Ponadto dziadek z pewnością doceni chwile spędzone wspólnie przy pysznej herbacie z dodatkiem odrobiny słodyczy. Spośród świątecznych propozycji godny polecenia jest susz Wiśnie w Rumie. Znajdziemy w nim połączenie upajającej zapachem i smakiem jagody, soczystej wiśni, słodkiego ananasa, energetycznych rodzynek i pachnącego hibiskusa.

Prezenty pod choinkę mają przede wszystkim oddawać to, że myślimy o osobie, którą chcemy obdarować. Jeśli zdecydujesz się podarować prezent z naszej oferty, to do wybranej kompozycji herbacianej z łatwością dobierzesz dodatki w postaci miodów, syropów czy słodkich dodatków. Możesz również dobrać akcesoria w postaci dzbanków, zaparzaczy, filiżanek i kubków.