Doskonały smak i piękny wygląd

Podziel się z innymi!

Herbaty kojarzą się głównie z sypkimi, suszonymi liśćmi lub kompozycjami z dodatkiem np. owoców. Obok klasycznych wersji możemy jednak nabyć je również w nieco bardziej oryginalnej formie. Uwagę herbacianych koneserów przyciągnąć mogą herbaciane kulki, które choć na “surowo” wyglądają niepozornie, po zaparzeniu zachwycają nie tylko smakiem, ale i niezwykłym wyglądem.

Herbaty kwitnące, o których mowa to kulki powstałe w wyniku ręcznego zawinięcia drobnych, delikatnych herbacianych liści wraz z wybranym kwiatem. Na sklepowej półce nie rzucają się mocno w oczy – cała magia dzieje się po ich wrzuceniu do gorącej wody. Liście herbaty zaczynają się rozwijać i odkrywają przed nami kolejne ukryte warstwy, aż do ostatniej zawierającej głęboko schowany skarb. Podczas przeobrażenia się kula przybiera dość niezwykłe kształty, po czym zmienia się w dostojnie prezentujący się kwiat. Kulki najlepiej zaparzać w przeźroczystym dzbanuszku, tak aby móc podczas smakowania tego wyjątkowego naparu, cieszyć się jednocześnie jego wyglądem.

Produkcja

Produkcja takiej herbaty to prawdziwe dzieło sztuki. Aby wyczarować tak fantastyczne kształty, przy tworzeniu różnych kompozycji kwiatowych i roślinnych, potrzebne są specjalne umiejętności artystyczne i doskonałe wyczucie smaku. Przygotowane herbaty podlegają bowiem ,,kontroli smakowej”, która przeprowadzana jest przez profesjonalnych degustatorów. Oprócz oceny kompozycji ich zadaniem jest również sprawdzenie liści oraz kwiatów pod względem czystości, świeżości i jakości.

Sposób zaparzania:

Do dzbanka o pojemności 0,5-1 l należy nalać wodę o temperaturze odpowiedniej do rodzaju wybranej herbaty (herbaty czarne 95 stopni Celsjusza, herbaty zielone 70-80 stopni Celsjusza), a następnie delikatnie umieścić w niej kulę. Czas parzenia to 7-9 minut. Po tym czasie należy przelać napar do filiżanek. Kwiat nadaje się do ponownego zaparzenia. Należy zalewać go coraz mniejszą ilością wody wydłużając stopniowo czas parzenia.

Przeczytaj również o:

Napar z czystka

Jesienno-zimowa aura ma swoje słabsze strony. Jedną z nich jest zwiększona częstotliwość, z jaką chorujemy. Bezpośredni wpływ na spadek odporności mają nie tylko niskie temperatury, ale i brak dostępu do wielu bogatych w cenne witaminy, sezonowych owoców i warzyw. Znanym od wieków sposobem na poprawę stanu zdrowia jest picie aromatycznego naparu z czystka.