Responsive layout
navigate_next
navigate_next
navigate_next

Excellence Lung Ching

Ocena:
Do darmowej dostawy brakuje 49,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 49,00 zł
Cena: 19,90 zł
Brutto

Najniższa cena produktu 19,90 zł z dnia 31.01.2023

Dostawa 3-4 dni roboczych
Cena Ilość
19,90 zł

Produkt dostępny w sklepie internetowym czasnaherbate.net oraz w wybranych salonach

Kolekcja została stworzona z myślą o osobach, które chcą spróbować najlepszych herbat, a przy tym dowiedzieć się o nich czegoś więcej. To doskonałe zaproszenie do świata herbat klasycznych. W nim każdy susz, mimo że zaczyna od bycia zielonymi listkami na krzewie herbaty, dzięki odpowiednim warunkom, staje się wyjątkową herbatą, która może stworzyć napar pełen smaku i aromatu.

Każda z herbat w kolekcji zaliczana jest do najlepszych w swojej kategorii, wielokroć krążą legendy o jej pochodzeniu czy właściwościach.

W eleganckim pudełku znajdziecie opakowanie z herbatą (15/20g) oraz wkładkę z dodatkowymi informacjami na temat jej pochodzenia, historii czy sposobu zbierania. Znajduje się tam również charakterystyka oraz zalecany sposób parzenia herbaty.

Herbata zielona Lung Ching (znana również jako Long Jing) jest uprawiana niedaleko miasta Hangzhou, w chińskiej prowincji Zhejiang, w której znajduje się jezioro Xi Hu (jezioro zachodnie) otoczone górami. Dzięki temu powstaje tam naturalny mikroklimat. Mgła powodująca wysoką wilgotność to idealne warunki do uprawy herbaty.

Lung Ching jest znana od ponad 1700 lat. Popularność zawdzięcza cesarzowi Qianlong. Są dwie wersje legendy jej poznania przez cesarza: jedna mówi, że został poczęstowany tą herbatą przez mnichów u stóp świątyni i tak mu zasmakowała, że uczynił ją herbatą cesarską. Druga opowiada o 18 herbacianych krzewach rosnących u stóp świątyni, z których liście zbierały piękne kobiety. Zachwycony tym widokiem postanowił dołączyć do zbieraczek.  Miłą atmosferę zakończył sługa, który pojawił się nagle i poinformował, że matka cesarza jest bardzo chora. Cesarz przerwał zbieranie herbaty i wyruszył do Zakazanego Miasta. Kobieta, pomimo ciężkiego stanu, ucieszyła się z wizyty syna. Wyczuła zapach, którym przesiąknięty był cesarz.  Okazało się, że ten przyjemny aromat wydzielała sprasowana na płasko herbata, którą cesarz zapomniał wyjąć z kieszeni. Syn zaparzył matce tę właśnie herbatę, a ta odraz poczuła się lepiej. Z radości cesarz postanowił krzewy, z których zebrał liście uczynić  cesarskimi.

Lung Ching oznacza Smocze Źródło lub Smoczą Studnię. Nazwą tą została również mianowana wioska, z której pochodzi herbata. Jak głoszą legendy, znajdowała się nieopodal niej studnia, w której poił się smok. Jednak bardziej prawdopodobna wersja mówi o tym, że woda w tej studni ma dość dużą gęstość i gdy dostawała się do niej woda deszczowa, tworzyły się małe wiry, co przypominało poruszanie się smoków. Wierzono, że żyją tam ziejące ogniem monstra. Druga wersja mówi, że parzona herbata zielona Lung Ching podczas parzenia porusza się w czajniku właśnie jak smok.

Cena za 1 kg: 995 zł

Dostępny
24-48 godzin
od 15,00 zł
2585
account_circleWyślij do znajomego
Excellence Lung Ching

Excellence Lung Ching

Kolekcja dla koneserów z opisem herbaty (20g).

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Excellence Lung Ching

Kolekcja dla koneserów z opisem herbaty (20g).

Napisz swoją opinię