Ciasteczka świetnie pasują do herbaty :) Ten serwis w celu prawidłowego działania używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Szczegółowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.

zamknij
Responsive layout
navigate_next
navigate_next
navigate_next

Excellence Da Hong Pao

Ocena:

Do darmowej dostawy brakuje 49,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 49,00 zł
Cena: 19,90 zł
Brutto
Cena Ilość
19,90 zł

Kolekcja została stworzona z myślą o osobach, które chcą spróbować najlepszych herbat, a przy tym dowiedzieć się o nich czegoś więcej. To doskonałe zaproszenie do świata herbat klasycznych. W nim każdy susz, mimo że zaczyna od bycia zielonymi listkami na krzewie herbaty, dzięki odpowiednim warunkom, staje się wyjątkową herbatą, która może stworzyć napar pełen smaku i aromatu.

Każda z herbat w kolekcji zaliczana jest do najlepszych w swojej kategorii, wielokroć krążą legendy o jej pochodzeniu czy właściwościach.

W eleganckim pudełku znajdziecie opakowanie z herbatą (15/20g) oraz wkładkę z dodatkowymi informacjami na temat jej pochodzenia, historii czy sposobu zbierania. Znajduje się tam również charakterystyka oraz zalecany sposób parzenia herbaty.

Da Hong Pao to legenda wśród herbat turkusowych - oolong.  Pochodzi z gór Wu Yi w chińskiej prowincji Fujian. Górski klimat i skład gleby wpływają na smak rosnącej w tym rejonie herbaty, nazywanej w związku z tym herbatą skalną.

Nazwa Da Hong Pao oznacza Wielką Czerwoną Szatę. Według legendy matka cesarza z dynastii Ming została uzdrowiona z choroby po napiciu się tej szczególnej herbaty. Cesarz wysłał drogocenne czerwone szaty do okrycia krzewów, z których powstała herbata aby je wyróżnić oraz osłonić je od trudnych górskich warunków.

Krzewy, z których obecnie produkuje się Da Hong Pao, rosną nieopodal tych legendarnych, a te zostały objęte ochroną i zabronione jest produkowanie z nich herbaty. 

Herbata oolong po zbiorze jest poddawana więdnięciu, a następnie jest przekładana do specjalnych koszy, w których jest potrząsana. Podczas tego procesu listki obcierają się o siebie oraz o kosz, przez co powstają na nich drobne uszkodzenia. Dzięki tym obtarciom z tkanek liści uwalniają się soki, które pomagają przy późniejszej oksydacji. Proces obcierania i utleniania liści jest powtarzany kilkukrotnie. W zależności od gatunku utlenia się je w od kilku do nawet dziewięćdziesięciu procent. Da Hong Pao należy do tych wysoko utlenionych, powyżej sześćdziesięciu procent.

Cena za 1 kg: 995 zł

Obecnie brak na stanie
48 godzin
od 15,00 zł
2583
account_circleWyślij do znajomego
Excellence Da Hong Pao

Excellence Da Hong Pao

Kolekcja dla koneserów z opisem herbaty (20g).

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Może ci się spodobać również

Excellence Lung Ching

Excellence Lung Ching

Kolekcja dla koneserów z opisem herbaty (20g).

Cena 19,90 zł

Komentarze

Napisz swoją opinię

Excellence Da Hong Pao

Kolekcja dla koneserów z opisem herbaty (20g).

Napisz swoją opinię