Herbata ciekawa świata - Pocztówka z Paryża

Podziel się z innymi!

Bonjour! W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy podzielić się z Wami porcją pięknych fotografii oraz odrobiną wiedzy, którą przywieźliśmy z podróży do najromantyczniejszego miasta na świecie. Oui, oui chodzi oczywiście o Paryż! Czas spędzony w urokliwej stolicy Francji to idealny czas na herbatę, dlatego postanowiliśmy wykorzystać go na podpatrywanie herbacianych zwyczajów Francuzów. A oto nasze odkrycia.

W ciągu roku statystyczny mieszkaniec Francji wypija ok. 0,21 kg herbaty. Nie jest to duża ilość, niemniej jednak nie ona gra tu główną rolę. Powszechnie wiadomo bowiem, że Francuzi cenią sobie luksus oraz jakość i tak jest również w przypadku herbaty. Spotykając Francuza, który ją popija możemy mieć pewność, że jest to wysokogatunkowy napar. Samo picie herbaty stanowi z kolei powolną ceremonię, która w pełni pozwala rozkoszować się jej walorami smakowymi. Dużą popularnością w tym niezwykle pięknym fragmencie Europy cieszą się również herbaty owocowe oraz ziołowe, które często tworzone są z roślin samodzielnie wyhodowanych przez Francuzów w ich przydomowych ogródkach.

Paryż – miejsce inspiracji

Miasto zakochanych zainspirowało nas do stworzenia wyjątkowej kompozycji o nazwie Paris Paris. Jest to owocowo-kwiatowy spacer paryskimi uliczkami, w których zakamarkach znajdziesz kwiaty intensywnego hibiskusa oraz zapach delikatnej róży, skosztujesz pełnych smaku owoców truskawki, żurawiny i wiśni, a także natkniesz się na romantyczne cukrowe serduszka, które osłodzą przechadzkę. Kogo zabierzesz w tę podróże ze sobą?

Tagi: zwyczaje

Przeczytaj również o:

Ciekawostki o herbacie

Spośród tego nieprzebranego zbioru ciekawostek o herbacie wybraliśmy dla Was kilka naszym zdaniem najbardziej interesujących, niezwykłych i… wyjątkowo praktycznych.

Domowe SPA

Znajdź sposoby na przywrócenie skórze blasku. Odpręż się i odzyskaj energię dzięki zabiegom w domowm zaciszu, do których wykorzystasz dobrze znaną kawę czy herbatę.

Herbata ciekawa świata – Pocztówka z Malezji

Kolejna podróż za nami! Tym razem odwiedziliśmy malajskie herbaciane królestwo – Cameron Highlands. Widoki zapierały dech w piersiach! Otaczały nas wspaniałe wzgórza pokryte lasami tropikalnymi i pięknymi kwiatami, ale największe wrażenie zrobiły na nas tereny niczym dywany usłane krzaczkami herbaty. Naszą ulubioną rozrywką szybko stało się brodzenie w nich i wdychanie cudownego zapachu.